Vláknité řasy v jezírku vyřešíte rychle a levně

Vláknité řasy v jezírku jsou bezesporu nečastější estetickou vadou a jejich odstranění může být časově i finančně dosti náročné. Existuje několik způsobů, jak se vláknité řasy v jezírku zbavit. Ruční odstraňování je dosti namáhavé a neefektivní, ale tato metoda může být použitelná pro menší jezírka. Odstranit lze však pouze volně visící dlouhé řasy, které za nějakou dobu opět dorostou.

Růst vláknitých řas můžeme částečně omezit přidáním rostlin do jezírka. Rostliny spotřebovávají živiny a konkuruji tím vláknitým řasám v boji o zdroj energie. V praxi se tento způsob jeví jako účinný pouze v případě, že je rostlin v jezírku opravdu velké množství a dobře funguje cirkulace skrz kořenovou zónu. Dobře vybudovaná kořenová čistička je dobré řešení, pokud je odborně provedená.

Nejrychlejší a finančně nejdostupnější je řešení založené na působení prospěšných bakterií a minerálů. Nově jsem do eshopu zařadil produkt vyvinutý na základě vlastního výzkumu likvidátor vláknité řasy VG Algaweg, u něhož jsem během několikaletého testování ověřil 100% účinnost proti vláknité řase a výbornou snášenlivost vodními organismy i rostlinami.

Vyzkoušejte řešení, které je šetrné pro vaše jezírko i peněženku. 

PŘEJÍT NA PRODUKT LIKVIDÁTOR VLÁKNITÉ ŘASY VARYGROW

 

 

Napsat komentář